خم و برش میلگرد با کامپيوتر يا CNC، يک فرایند ساخت است که با استفاده از دستگاه‌ خم و برش میلگرد CNC انجام مي‌گيرد. اين دستگاه‌ها می‌توانند عمليات خم و برش را روي میلگرد A2  و A3 تا قطر 50 میلی‌متر انجام دهند. دستگاه خم و برش میلگرد CNC به دو صورت تولید می شود. اولین دستگاه مجهز به يک مانیتور  نصب شده در جايگاه مخصوص است و يک ميله در بالاي آن که تحت نيروي هیدرولیک دوارن پیدا مي‌کند.  اين نوع دستگاه، اصطلاحاً دستگاه خم و برش میلگرد نامیده مي‌شود. نوع ديگر دستگاه خم و برش میلگرد با عنوان خم و برش میلگرد میکانیکی وجود دارد که در آن قطعه پاييني متحرک، و ميله بالايي ثابت است که به وسیله گیربکس نیرو برای خم و برش انتقال داده می شود. خم و برشش میلگرد از هر دو اين روش‌ها کاملاً يکسان است و در هیچ‌کدام از اين دو روش، محدوديتي از نظر طرح و نوع میلگرد که کار مي‌شود وجود ندارد. ولی سرعت دستگاه گیربکس داری بیشتر از خم و برش هیدرولیکی هست ولی در مقایسه قدرت  خم و برش میلگرد و آرماتور خیلی بیشتر از گیربکس دار هست.

دستگاه خم و برش میلگرد کامپیوتری با استفاده از ابزار اتوماتیک CNC، خدمات فرم‌دهی و خم دقیقی را عرضه می‌کند و می توان به وسیله آن هر هر زاویه و اشکال هندسی حتی مدور را به وسیله ابزار کنترل دقیق ایجاد کرد.  این برای خم و برش دقیق طیف وسیعی از میلگردهای  گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرآیندهای خم و برش میلگرد قابلیت تولید بالا با کمترین نیاز به نیرو کار را دار می باشد.

تکنو صنعت به عنوان اولین و بزرگترین تولید کننده دستگاه خم و برش میلگرد و خاموت زن در ایران می باشد. به طوری که دارای چندین گواهینامه ثبت اختراع می باشد و تمام دستگاه های صنعتی و ساختمانی تکنو صنعت دارنده گواهینامه ISO 9001 , 2008  می باشد و شامل گارانتی شرکتی تکنو صنعت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با واحد فروش تکنو صنعت تماس بگیرید.