شیر دسته هیدرولیک یکی از اجزا اصلی سیستم هیدرولیک می باشد. این سیستم اکثراً دارای چهار جز می باشند. دستگاه خم و برش میلگرد و قیچی میلگرد نیز یک نوع سیستم هیدرولیک می باشد که متشکل از پمپ خم برش میلگرد، شیردسته قیچی برش میلگرد و الکترو موتور و جک هیدرولیک می باشد. تکنو صنعت به عنوان بزرگترین تولید کننده خم برش میلگرد شیردسته ها خم برش میلگرد و جک هیدرولیک قیچی میلگرد بر را با گارانتی برای مشتریان خود عرضه می کند. شیردسته های هیدرولیک این شرکت از برندهای معتبر ترکیه، ایرانی و چینی می باشد. در صورت نیاز به تعمیر و خرید شیردسته هدرولیک می توانید با واحد فروش خم برش میلگرد در تماس باشید.

مشخصات فنی شیر دسته هیدرولیک

شیرهای دسته های هیدرولیک با سیلندرها  و فشار شکن برای نگهداری ایمن بارهای معلق و مقابله با بارهای بیش از حد استفاده می شود که در قیچی میلگرد بر یک چیز ضروری می باشد. بر خلاف خاموت زن که نیاز ار سیستم های گیربکسی استفاده می کند نیاز به این شیر دسته ها و فشار شکن ها ندارد. این سوپاپ همچنین می تواند با موتورهای هیدرولیک مورد استفاده قرار گیرد. هم از شیرهای دسته هیدرولیک تعادل و هم از شیرهای کنترل خلبان می توان برای قفل مایع در سیلندر برای جلوگیری از رانش استفاده کرد. با این حال ، یک شیر کنترل با کارگر نمی تواند بار بیش از حد را کنترل کند. هر زمان که حرکت غیرقابل کنترل می تواند از بار بیش از حد ایجاد شود ، باید از شیر متقابل استفاده شود.

 

بدون فشار در خط منتهی به درپوش سر سیلندر ، دریچه ضد تعادل از افتادن بار جلوگیری می کند. شیر کنترل اجازه می دهد تا سیال به داخل درگاه میله منتقل شود تا بار را افزایش دهد.

هنگامی که هیچ فشاری به انتهای سرپوش سیلندر وارد نمی شود ، شیر دسته خم برش میلگرد  متقابل فشار سیال را در حجم انتهای میله حفظ می کند. دو خط آزمایشی نشان داده شده بر روی سطوح مختلف داخل شیر متضاد عمل می کند. نسبت این مناطق معمولاً 3: 1 یا 4: 1 است. ما نسبت 3: 1 را فرض می کنیم. خط متصل بین دریچه ضد توازن و پورت انتهایی میله سیلندر بر روی یک منطقه کوچک پیستونی (1 اینچ در 2) داخل شیر عمل می کند. برای غلبه بر نیروی فنری 1800 پوند ، فشار باید به 1800 psi برسد.

 

از آنجا که بار در مثال ما نیرویی را تولید می کند که فقط 1500 psi تولید می کند ، شیر بسته باقی می ماند. برای کاهش بار ، حجم سرپوش سیلندر باید تحت فشار باشد. سپس خط خلبان خارجی تحت فشار قرار می گیرد تا دریچه تعادل را باز کند. این به این دلیل است که خط خلبان خارجی سه بار (3 اینچ در 2) روی سطحی عمل می کند که فشار داخلی خلبان روی آن تأثیر می گذارد.

 

در واقع ، 1500 پوند نیرو در حال حاضر توسط بار روی فنر اعمال می شود. بنابراین ، فشار خلبان خارجی فقط باید 300 پوند نیروی اضافی برای باز کردن سوپاپ ایجاد کند. فشار فقط باید تا 100 psi در سطح 3 اینچ 2 افزایش یابد تا 300 پوند نیروی لازم را ایجاد کند (شکل 2).

 

فشار و وزن بار باعث باز شدن سوپاپ و کاهش بار می شود. کاهش سریع بار باعث افت فشار در خط خلبان خارجی می شود. سپس قرقره سوپاپ تعادل تا حدی بسته می شود و از افت بی رویه بار جلوگیری می کند.

 

تحت فشار قرار دادن خط منتهی به درگاه سرپوش سیلندر ، فشار خلبان را نیز به سوپاپ تعادل وارد می کند. نسبت مساحت 3: 1 قرقره سوپاپ ضد تعادل به این معنی است که فقط 100 psi فشار خلبان برای بازکردن شیر نیاز است.

 

راه اندازی و عیب یابی شیر دسته هیدرولیک دستگاه خم برش میلگرد

برای تنظیم صحیح سوپاپ تعادل ، فنر آن را در بالاترین حالت تنظیم کرده و بار را افزایش دهید. در بسیاری از دریچه های متضاد ، این تنظیم با چرخاندن خلاف جهت جهت افزایش نیروی فنر انجام می شود. بعد ، به آرامی تنظیم را در جهت مخالف بچرخانید. احتیاط: برای ایمنی ، مطمئن شوید که هیچ چیز ارزشمندی (مخصوصاً خودتان) زیر بار نیست. هنگامی که بار بسیار آهسته شروع به پایین رفتن می کند ، تنظیم را در جهت مخالف (اصلی) به عقب برگردانید تا حرکت دریچه متوقف شود. تنظیم را یک چهارم دور در همان جهت بچرخانید و سپس مهره قفل را محکم کنید.

 

هنگامی که یک شیر متقابل خراب می شود ، معمولاً در حالت باز می چسبد. این باعث می شود که بار به آرامی به سمت پایین حرکت کند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، سرویس گیران اغلب رانش را تصور می کنند زیرا علت آن نشت مهر و موم پیستون سیلندر است. در نتیجه ، آنها سیلندر را تغییر می دهند یا تعمیر می کنند ، که مشکل را حل نمی کند. معمولاً بررسی سوپاپ ضد تعادل سریعتر ، آسان تر و ارزان تر است.

 

آلودگی می تواند باعث باز شدن شیر بازرسی داخلی یا قرقره شود. قبل از برداشتن شیر ، احتیاط کنید و بار را به زمین کاهش دهید. به همان اندازه مهم ، مطمئن باشید که فشار در خطوط هیدرولیک تا 0 psig کاهش یافته است. پس از تأیید مثبت این امر ، شیر را بردارید و از نظر فنرهای شکسته ، سطل زباله و غیره بازرسی کنید. بازرسی سوپاپ داخلی را فراموش نکنید.