قالب بتن برای ساختار دادن بتن و هر آنچه شی که از بتن ساخته می شود مورد استفاده می گردد.قالب بتن معمولاً می تواند از جنس فولاد، چوب، آلومینیوم و یا فرم های پیش ساخته باشد. قالب بتن یک ساختار جانبی و کمکی هست که برای فرم دادن به دیوار و ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. بطوری که بتن مایع ابتدا داخل قالب بتن ریخته می شود و در نهایت بعداز مدتی بتن سفت می شود که این عمل باعث شکل دهی به بتن می گردد. در نهایت قالب بتن بازگردیده و بتن شکل خود را می گیرد. طبق برآورده های تکنو صنعت قالب بتن و بتن ریزی حدود 20 الی 25 درصد از هزینه ساخت را در بر می گیرد و در برخی موارد که قالب بتن خاص استفاده گردد این هزینه بیشتر می شود. اقداماتهای جدا سازی قالب بتن نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد که باید توسط فرد ماهر صورت به پذیرید. بعضی از قالب بتن هستند که یک بار مصرف هستند و برخی دیگر را می توان برای چندین بار مورد استفاده کرد. قالب بتن ها می تواند، پانل های باشند که می تواند توسط پین و گوه به هم متصل گردند و فرمهای بزرگتری را ایجاد کنند.

یک قالب بتن خوب باید شرایط زیر را داشته باشد

 1. به اندازه کافی مقاومت در برابر انواع بارهای مرده و زنده باشد
 2. به صورت افقی و عمودی به هم متصل می شود و بتواند شکل خود را حفظ کنند
 3. زمانی که قالب بتن به متصل می گردد باید از نشت بتن از درزها جلوگیری کند.
 4. قالب بتن باید بودن آسیب زدن به بتن توانی جدا شدن را داشته باشد.
 5. جنس قطعات قالب بندی باید ارزان، در دسترس و قابلیت استفاده دوباره را داشته باشد
 6. قالب بتن باید صاف و مسطح باشد و نباید موجی باشد
 7. هنگام قالب بندی و بتن ریز نباید شکل ظاهری قالب بتن تغییر کند.

در خرید قالب بتن باید نکات زیر را مورد توجه قرار داد که تا قیمت قالب بتن مقرون به صرفه تر باشد

 • در طراحی اتاق باید این نکته را در نظر داشت که تعداد اندکی تغییر داشته باشد و حداقل اندازه در تنوع قالب بتن ها را داشته باشد
 • قالب بتن باید طوری طراحی گردد که بتوان در جاهای بلند و باریک مورد استفاده قرار داد
 • در قالب بتن چوبی و یا از جنس چوب باید حداقل تعداد برش ها داشته باشد
 • تعداد دفعاتی که مورد استفاده قرار می گیرد می تواند مقرون به صرفه بودن قالب بتن را تعریف کند

تکنو صنعت پیشرو در خدمات قالب سازی و قالب بتن با دستگاه برش ورق و پرس های خود می تواند انواع مختلفی از قالب بتن ها را تولید کند، عمده تولید قالب بتن تکنو صنعت قالب بتن لبه 6 و لبه 5 می باشد. تیم تحقیق و توسعه تکنو صنعت می تواند انواع مختلفی از قالب بتن خاص، از جمله قالب بتن سردر مجتمع ها، قالب بتن زاویه دار را تهیه و مهیا کند. برای دریافت قیمت فروش قالب بتن با ما در تماس باشید و یا به لینک قیمت قالب بتن مراجعه فرمائید. در ضمن این نکته را خاطر نشان می گردد تکنو صنعت مرکز خرید و فروش قالب بتن دست دوم را برای رفاه حال مشتریان خود مهیا کرده. برای دریافت عکس و فیلم قالب بتن دست دوم لطفاً به کانال تلگرام قالب بتن تکنو صنعت مراجعه فرمائید.